EYLÜL AYI MUTAD TOPLANTISI YAPILDI

25.9.2018
390 kez Okunmuştur.

 Tokat İl Müftülüğü tarafından her ay düzenlenen aylık MUTAD toplantısı Tokat İl Özel İdaresi 26 Haziran Kültür Merkezinde Haseki Abdurrahman Gürses Eğim Merkezi Müdürü Osman Egin’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Müftü Yardımcıları Daire personeli, Tokat görev yapan din görevlileri katılmış olup genel bir değerlendirme yapıldı. Toplantıda konuşma yapan İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, Din Hizmetleri alanında iletişimin önemine dikkat çekti.

Egin; “Doğduğunda kulağına ezan okuyan, ölümünde ise insanların ruhuna fatiha okuyan hoca anlayışından, insanların ruhuna dokunan, anlayış ve kavrayış sahibi olarak toplumun önderleri olmamız gerekir” dedi.

Yaşadığı tecrübeleri din görevlileriyle paylaşan Egin, görev mahallimizde içine kapanık, çevreyi görmeden, bilmeden görev yapma yerine, çevremizde olup bitenleri görüp-gözeterek, Kur’an ve Sünnet süzgecinden geçirip asrın idrakine sunulan bir Din Hizmeti yerine getirmeleri hususunda görevlilere tavsiyelerde bulundu.

Toplantı sonunda İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından Osman Egin’e yöresel hediye takdim edilerek, teşekkür edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.9.2018
Güncelleme Tarihi : 25.9.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar