ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI`NDA HEYECAN BAŞLIYOR

Ziraat Türkiye Kupası`nda 2018-2019 sezonu heyecanı, yarın ve 29 Ağustos Çarşamba günü oynanacak 1. tur maçlarıyla başlayacak.

28.8.2018
274 kez Okunmuştur.

Ziraat Türkiye Kupası`nda 2018-2019 sezonu heyecanı, yarın ve 29 Ağustos Çarşamba günü oynanacak 1. tur maçlarıyla başlayacak.

Kupada, Bölgesel Amatör Lig takımlarının mücadele edeceği 1. tur maçlarının programı şöyle:

Bugün

14.30 Karaman Belediyespor-Yozgatsp1959 (Kemal Kaynaş)

16.30 Karadeniz Ereğli Belediyespor-1074 Çankırısp(Beyçayırı)

29 Ağustos Çarşamba:

14.30 Yeni Amasyaspor-Kırıkkale Büyük Anadolusp(Amasya 12 Haziran)

14.30 Sinopspor-Ünye 1957 Sp(Sinop Merkez 80. Yıl Sahası)

15.15 Kilis Belediyespor-Diyarbakır Yolsp(7 Aralık)

15.30 Iğdır Es Spor-Ağrı 1970 Sp(Iğdır Kışla Semt Sahası)

15.30 Serhat Ardahanspor-Sarıkamış Gençlerbirliği (Halil Efendi Sentetik Sahası)

15.30 Yüksekova Belediyespor-Muş Menderessp(Yüksekova İlçe)

15.30 Bitlis Özgüzelderespor-Mardin Büyükşehir Belediyesp(Bitlis 8 Ağustos)

15.30 1955 Batman Belediyespor-Siirt İl Özel İdaresi (Batman 16 Mayıs)

15.30 Dersim 62 Spor-Karlıova Yıldırımsp(Tunceli Atatürk)

16.00 68 Aksaray Belediyespor-Mut İdmanyurdu Belediyesp(Aksaray Dağılgan)

16.30 Gaziosmanpaşaspor-Edirnesp(Yıldıztabya)

16.30 Çengelköy Futbol Yatırımları-Çerkezköy 1911 (Çavuşbaşı Hanefi Dilmaç)

16.30 Altınova Belediyespor-Çayırovasp(Hersekzade Ahmet Paşa)

16.30 Bozüyük Vitraspor-Belediye Derincesp(Bozüyük İlçe)

16.30 Maltepespor-Beylerbeyi (Maltepe Hasan Polat)

16.30 Yeniçağa Spor-Bartınsp(Bolu Atatürk)

16.30 Kütahyaspor-Ödemişsp(Zafertepe Sahası)

16.30 Bucak Belediye Oğuzhan Spor-Bigasp(Bucak İlçe)

18.30 Isparta Davrazspor-Kale Belediyesp(Isparta Atatürk)

Statü ve takvim

Ziraat Türkiye Kupası`nda 1, 2, 3 ve 4. tur müsabakaları tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

Kupada 5. tur, son 16 turu, çeyrek final ve yarı final müsabakaları ise çift maç eleme usulüne göre yapılacak.

Organizasyonda final müsabakası 16 Mayıs 2019`da, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından daha sonra belirlenecek kentte oynanacak.

Kupanın 2. turdan itibaren maç takvimi şöyle:

  1. tur: 12 Eylül
  2. tur: 25-26-27 Eylül
  3. tur: 30-31 Ekim, 1 Kasım
  4. tur ilk maçlar: 4-5-6 Aralık
  5. tur ikinci maçlar: 18-19-20 Aralık

Son 16 turu ilk maçlar: 15-16-17 Ocak 2019

Son 16 turu ikinci maçlar: 22-23-24 Ocak 2019

Çeyrek final ilk maçlar: 5-6-7 Şubat 2019

Çeyrek final rövanş maçları: 26-27-28 Şubat 2019

Yarı final ilk maçlar: 3 Nisan 2019

Yarı final ikinci maçlar: 24 Nisan 2019

Final: 16 Mayıs 2019

Beşiktaş katılamayacak

Beşiktaş, aldığı ceza nedeniyle bu sezon Ziraat Türkiye Kupası`nda mücadele edemeyecek.

Siyah-beyazlı takımın, geçen sezon kupanın yarı finalinde Fenerbahçe ile deplasmanda oynadığı rövanş maçı, yaşanan olaylar nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından 57. dakikada tatil edilmişti. Beşiktaş, TFF Yönetim Kurulunun kaldığı yerden devam edilmesine karar verdiği müsabakaya çıkmamıştı.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), maça çıkmayan Beşiktaş`ı hükmen mağlup sayarak, bu sezon da kupadan men etmişti.

En çok Galatasaray kazandı

Bu sezon 57. kez düzenlenen Türkiye Kupası`nda en çok Galatasaray mutlu sona ulaştı.

Sarı-kırmızılı takım, 22 kez final oynadığı kupayı 17 kez müzesine götürdü.

Kupada geride kalan sezon Diyarbakır`da oynanan finalde Fenerbahçe`yi 3-2 yenen Akhisarspşampiyon oldu.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI`NDA HAKEMLER BELLİ OLDU

Ziraat Türkiye Kupası`nda yarın ve 29 Ağustos Çarşamba günü oynanacak 1. tur maçlarını yönetecek hakemler belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulundan yapılan açıklamaya göre, kupada Bölgesel Amatör Lig takımlarının mücadele edeceği 1. tur maçlarında düdük çalacak hakemler şunlar:

Bugün:

14.30 Karaman Belediyespor-Yozgatsp1959: Abdullah Volkan Aydın

16.30 Karadeniz Ereğli Belediyespor-1074 Çankırıspor: Burak Demirkıran

29 Ağustos Çarşamba:

14.30 Yeni Amasyaspor-Kırıkkale Büyük Anadoluspor: Tuğrul Akkoyun

14.30 Sinopspor-Ünye 1957 Spor: Can Durgut

15.15 Kilis Belediyespor-Diyarbakır Yolspor: Burak Filik

15.30 Iğdır Es Spor-Ağrı 1970 Spor: Adem Korkmaz

15.30 Serhat Ardahanspor-Sarıkamış Gençlerbirliği: Yasin Kalcıoğlu

15.30 Yüksekova Belediyespor-Muş Menderesspor: Abdullatif Ayhan

15.30 Bitlis Özgüzelderespor-Mardin Büyükşehir Belediyespor: Olcay Yıldırım

15.30 1955 Batman Belediyespor-Siirt İl Özel İdaresi: Yusuf Adnan Kendirciler

15.30 Dersim 62 Spor-Karlıova Yıldırımspor: Muhammed Sevim

16.00 68 Aksaray Belediyespor-Mut İdmanyurdu Belediyespor: Hasan Kılıçarslan

16.30 Gaziosmanpaşaspor-Edirnespor: Levent Buğra Vartemel

16.30 Çengelköy Futbol Yatırımları-Çerkezköy 1911: Özgür Sevinç

16.30 Altınova Belediyespor-Çayırovaspor: Kadir Özgöde

16.30 Bozüyük Vitraspor-Belediye Derincespor: Levent Gümüşdere

16.30 Maltepespor-Beylerbeyi: Hakan Tezcan

16.30 Yeniçağa Spor-Bartınspor: Alper Akarsu

16.30 Kütahyaspor-Ödemişspor: Veysel Karani Özkan

16.30 Bucak Belediye Oğuzhan Spor-Bigaspor: Kemal Ögen

18.30 Isparta Davrazspor-Kale Belediyespor: Alirıza Tufan Çerçioğlu

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.8.2018
Güncelleme Tarihi : 28.8.2018
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar