KAYSERİ ŞEKER ŞİRKETLERİNİN, YÖNETİCİLERİ TURHAL ŞEKER FABRİKASINDA

17.8.2018
884 kez Okunmuştur.

Turhal Şeker Fabrikası Kampanya süresince 7/24 esasına göre çalışması için hazırlıkların hızla devam ettiği belirtildi.

 

Turhal Şeker Fabrikası 2018-2019 Kampanya dönemi hazırlıklarını, Kayseri Şeker’e bağlı Panpa, Panpet, Pandoğa, Pan enerji, Pankent ve Lidaş Şirketlerinin yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Harun Halıcı, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve diğer yetkililer ile birlikte incelediler.

 

Turhal Şeker Fabrikası 2018-2019 Kampanya dönemi hazırlık çalışmaları hakkında açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Turhal Şeker Fabrikasının 2018-2019 kampanya süresi içerisinde 52 kere duruş gerçekleştirmek zorunda kaldığını ve bu duruşların fabrika ve üretim açısından önemli bir zarar kalemi ve çok vahim bir durum olduğunu belirterek, Kayseri Şeker’in temel prensibinin, Kayseri ve Boğazlıyan`da olduğu gibi Turhal Şeker Fabrikasında da İşletme üretime başladıktan sonra 7/24 esasına göre işletmenin durmadan çalışmasını sağlamak olduğunu söyledi.

 

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Turhal şeker fabrikasında revizyon çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Bütün arkadaşlarımız çalışanlarımız, ekibimiz. Mühendislerimiz, yöneticilerimiz el birliğiyle gece gündüz bu çalışmaları sürdürüyorlar şuana kadar ki gelinen nokta o bizim beklentilerimizin de oldukça ilerisinde üzerinde. Gerçekten fedakarca yapılan çalışmalar sonuçlarınıtaya koymaya başladı.

 

Bizim teslim aldığımız Turhal şeker fabrikasının işletmesiyle şuandaki işletme arasında da gözle görülür bir farklılık oluşmuştur. Yönetim Kurulu üyelerimiz de gözlemlediler. Onlar da gelişmelere şahit oldular. Fabrikanın ne durumda olduğunu görüyorlar. Tabii şu andaki görünen tablo ilk teslim alınana göre oldukça ileride bir tablodur. Kampanyaya kadar daha aşağı yukarı bir buçuk aya yakın bir süremiz var. Bu bir buçuk aylık süre içerisinde bütün eksiklerimiz inşallah giderilecek ve sağlık içerisinde kampanya gireceğiz.

 

Bizim tabii işletme anlayışımızda işletme başladıktan sonra 7/24 esasına göre şeker üretimi bitinceye kadar devam etmesi şeklinde bir işletmecilik ön görüyoruz. Bunu gerek Kayseri şeker Fabrikası gerekse Boğazlıyan şeker fabrikasında bu çerçevede gerçekleştiriyoruz.

 

geçen seneki çalışan arkadaşlarımızdan öğrendiğimize göre geçen sene Turhal Şeker Fabrikası doksan beş günlük kampanya süresi içerisinde elli iki kere duruş gerçekleştirmiş. Bu çok vahim bir durum. Tabii gereken hazırlıklar revizyonlar ve tamir bakım işlemleri yapılmadığından, eksikleri giderilmediğinden buna benzer sorunlar yaşıyor. işletme esnasında her bir duruş demek önemli bir maliyet demek ve ürünlerin bozulması demek. Elde edilecek ürünlerin istenilen kıvamda elde edilmemesi demektir.

 

Bu duruşlar önemli zarar kalemi oluydemek onun için de inşallah bizim tabii temel prensibimiz, Kayseri ve Boğazlıyan`da olduğu gibi Turhal Şeker Fabrikasında da İşletme üretime başladıktan sonra 7/24 esasına göre durmadan bu işletmenin çalışmasını sağlamaktır.

 

Bu çerçevede bütün tedbirler alınıybütün gayret gösteriliyor. Ben bu hazırlık aşamasında emeği geçen katkı sağlayan özveriyle çalışan bütün personelimize şükranlarımı ifade ediyorum teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık Allah emeklerini zayi etmesin inşallah Cenabı Allah yüzümüzü kara çıkartmasın. Turhal şeker Fabrikası kampanya dönemine başarılı bir şekilde hazır hale gelecektir.

 

Kayseri Şeker’e bağlı şirketlerinin yönetim Kurulu üyelerinden bazılarının Turhal Şeker Fabrikası gezisi sonrası yaptıkları açıklamalar;

 

Kayseri Merkez bölge çiftçilerinden Pankent Yönetim Kurulu üyesi Hacı Saygı: Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker tarafından alınmasının Kayseri, Turhal ve ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını ve Turhal çiftçisinin çok şanslı olduğunu kabul ediyorum. Çünkü Turhal Şeker’in Kayseri Şeker gibi bir çiftçi kuruluşunun uhdesine geçmesinden dolayı kazançlı olacağını düşünüyorum. Başkanıma bu konuda da Allah Yar ve Yardımcısı olsun bizde kendisine destek olacağız.

 

Avanos çiftçilerinden Panpa yönetim Kurulu üyesi Mustafa Sarıtaş: Cumhuriyet tarihimizin ilk fabrikalarından birinin Kayseri şeker gibi. Türkiye’nin lider fabrikalarından, sektörün öncü şirketlerinden birinin eline geçmesi, Türk ekonomisi için de çok büyük yarar sağlayacağının farkındayız.

 

Yenifakılı çiftçilerinden Pandoğa Yönetim Kurulu üyesi Cevdet Aslan: Kayseri şeker Fabrikası, Sayın Hüseyin Akay ve ekibinin göreve başladığında batak durumda olan, çiftçisinin pancar ödemesini yapamayacak derecede olan bir fabrikaydı. Ama Hüseyin Başkan ve ekibinden Allah razı olsun. Yedi yıl içerisinde Kayseri Şeker fabrikasını Türkiye’nin 100 sanayi dev’i içerisine kattı. Turhal şeker Fabrikasını da alarak Kayseri Şekeri ve Boğazlıyan şekeri taçlandırdı. onun için kendisine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum başarıların devamını diliyorum.

 

Yeni Fakılı Bölge çiftçilerinden Panpet Yönetim Kurulu Üyesi Ender Taflı: yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Akay ve ekibi Kayseri Şeker’i, Şeker sektöründe lider duruma getirdi. Devamında Turhal şeker fabrikasını da Kayseri şekerin bünyesine katması başarıları taçlandırdı. Altmış küsür günlük bir sürede fabrikanın bu kadar güzel, bakımlı ve işler hale getirildiğini hayranlıkla izledik gördük. Biz Kayseri ve Boğazlıyan çiftçileri olarak çiftçiler olarak yapılan işlerden çok memnunuz. Onur duyuyoruz gurur duyuyoruz. Turhal çiftçisinin de başlarına talih kuşu kondu diyorum.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.08.2018
Güncelleme Tarihi : 17.08.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar