ALMUS’TA 33 YATAKLI YAŞLI BAKIM MERKEZİ HİZMETE GİRİYOR

Almus baraj gölü kenarında 30’ar metrekarelik 33 yatak odalı tesisin yaşlı bakım merkezi olarak hizmet verecek.

15.8.2018
718 kez Okunmuştur.

Almus baraj gölü kenarında 30’ar metrekarelik 33 yatak odalı tesisin yaşlı bakım merkezi olarak hizmet verecek.

 Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, Almus belediyesi tarafından öğrenci yurdu olarak inşaatına başlanan tesisin ilçedeki öğrenci sayısının yetmemesi nedeniyle belediye meclis kararı ile yaşlı bakım merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi.

 Tokat’ın Almus ilçesinde uzun yıllardır şahısların kullanımı altında olan belediye arazilerinin kamu yararına kullanılması için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı. İçerisinde duşu, banyosu, mutfağı ve 30 metrekarelik yaşam alanıyla baraj gölüne sıfır konumunda olan tesisin kısa sürede hayata geçmesi bekleniyor. Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, inşaat çalışmalarının büyükanda tamamlandığını ifade ederek, Belediyemiz tarafından 4 yıl önce yapılan çocuk parkı ve tüm kondisyon alanlarının olduğu alanda 800 metrekare oturum alanı diğer kalan kısımlar olmak üzere 2 bin metrekareye yaklaşan inşaat kullanma alanındadır. Belediye imkanları doğrultusunda bu bina meslek yüksek okulu öğrencilerinin yurt sorununu çözmek ve barınmalarını sağlamak için inşaat yapımına başlamıştık. Bu binamızda 30 metrekarelik 33 adet modüler yatak odasından oluşuyor. Üst kattaki 300 metrekarelik alan da yemekhane, restoran gibi de kullanılabilecek bir alanımız var. Alt katta da teknik odalarımız, toplantı odalarımız var dedi.

Binanın inşaatına öğrenciler için başladıklarını hatırlatan Başkan Arıkan, Bu hale geldikten sonra KYK’nın bin 500 öğrencinin altındaki yüksek okullara yurt yapma imkanı yoktu. Girişimlerimiz sonrasında 250 kişilik bir öğrenci yurdu yapımı ihale aşamasına getirildi. Mevcut yerimiz öğrencinin barınmasının dışında butik otel veya motel tipi bir barınma düşünmüştük. Fakat bize gelen ayrı bir teklif var ki bu görüşlerimizi tamamen kenara bir teklif. Aile Sosyal Bakanlığı tarafından çeşitli illerde yaşlılar bakım evi olarak anılan projenin Almus’taki ayağını da hemşehri grubundan oluşan bir şirket Niksar’da benzer bir uygulamayı başlattığını ve bizim binamızın da projeye uygun olması nedeni ile bize teklif getirdiler. 33 odası olan binada her odada iki kişi kalacağını düşünürsek 60-70 yatak kapasitesi ile 50 kişilik bir istihdam olacaktır. Belediye başkanı olarak belediye meclisi ile yaptığım görüşme sonrasında meclis üyeleri olumlu bakmaktadır. Huzurevleri bakım evleri yaşlılar bakım evleri toplumun kanayan yarasıdır. Bu bina Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği kriterler çerçevesinde böyle bir hizmetin Almus’ta hizmete sunulacak olmasından belediye olarak mutluluk duyuyoruz. Hem de istihdam anlamında kente katkı sağlamış olacaktır diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.8.2018
Güncelleme Tarihi : 15.8.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar