“BU BİR KÜRESEL SALDIRIDIR”

Milliyetçi Hareket partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut ulusal ve yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

13.8.2018
1051 kez Okunmuştur.

Özel bir işletmede gerçekleştirilen kahvaltıda gündem değerlendirmesi ve yerelde Tokat sorunları ile ilgili istişarede bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, yükselen dolar piyasasının 24 Haziran seçimlerinin öncesinden başlayarak 17-25 Aralıkla filizlenen 15 Temmuzla vücut bulan küresel saldırının bir uzantısı olduğuna inandıklarını söyledi. Milletvekili Bulut, “Biz bunun 24 Haziran seçimlerinin öncesinden başlayarak 17-25 Aralıkla filizlenen 15 Temmuzla vücut bulan küresel saldırının bir uzantısı olduğuna inanıyoruz. Bu saldırılar nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir yol haritası belirledik. Konsorsiyum olmaksızın, ittifak olmazsınız beş benzemezi bir araya getirmeksizin doğrudan Anadolu`nun şahsına teveccüh gösterdiği ve 17-25 Aralık sürecinden sonra çevresindeki ayrık otlarını ayıklamak suretiyle özellikle; FETÖ belasının ne menem bir şey olduğunu görmek suretiyle milli çizgiden sapmaksızın politika seyreden Sayın Cumhurbaşkanımızın bu milletin ikbal ve istikbali için kişisel kayırılmasının ehemmiyet arz ettiğine inanarak; milli birlik ve bütünlüğümüzün sarsılmasına müsaade etmemek adınataya koymuş olduğu politik çizgi çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızı destekledik” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA KENETLENMEYE KARARLIYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi küresel çeteler ve uzantıları tarafından vücut bulan bu operasyonların def edilmesi sonrasında bu saldırının ekonomik maske ile perdelenmek suretiyle yeni bir boyutunun açılması karşısında son nefesine kadar, ölümü göze almak pahasına, mücadele etmek pahasına devletinin ve Cumhurbaşkanının yanındadır. Biz Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız. Bu ittifakı sarsmaya güçleri yetmeyecek. Duruşumuzu örselemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Tokat`ın köylerine çıktık ve insanlara Cumhur ittifakının üç günlük bir heves olmadığını anlattık. Cumhur ittifakının bin yıllık bir maziden beslenen bir dayanışma anlayışı olduğunu, bir siyasi birliktelikten ziyade, Anadolu insanının milli mücadele ruhunun siyasi sahnesine taşınması anlamına geldiğini ifade etmiştik. Ve son bela def edilene, eşkıyanın başı ezilene kadar, Anadolu insanının hür, bağımsız ve milli bir şekilde, kendi inançları doğrultusunda kendi kaderini kendi tayin etme yetkisine tüm dünya saygı duyana kadar, dünya milletler ailesinin hür, eşit ve bağımsız bir üyesi olduğumuz, dünyanın bütün milletleri ve devletleri tarafından kabul edilene kadar, binlerce yıllık inanç birikimimize dünyadaki herkes tarafından saygı duyulana kadar Cumhur ittifakının süreceğini ilan etmiştik. Bugün bu ekonomik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanımızı elbette ki yalnız bırakacak bir mayasızlıkta yine değiliz. Çünkü 15 Temmuz gecesi bir geceydi. Şuanda bize her gün 15 Temmuz gecesini yaşatma gayreti içerisinde olanlara biz de buradan şunu söylüyoruz; ölümü göze almak pahasına, bağımsız Türk devletini tüm mekanizmalarıyla yaşatmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın yanında kenetlenmeye kararlıyız. Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Milliyetçi Hareket Partisi almış olduğu oydan bağımsız olarak bu ülkede milli mücadeleyi yürüten kadroların siyasi mirasçısıdır, özgül ağırlığı bunun üzerine inşa edilmiştir ve bunu bir milli mücadele kabul ediyoruz. Son nefesimize kadar AK Parti`nin yereldeki hatalarını söyleyebiliriz bu bambaşka bir şey. Son nefesimize kadar Türkiye Cumhuriyetini yaşatmaya ant içtik. Bunu Mustafa Kemal`in bir vasiyeti olarak kabul ediyoruz. Bu devleti yaşatmak için her şeyi göze alırız. Bu devleti yaşatmanın öncelikli adımı tüm dünyanın savaş açmaya cüret gösterdiği Cumhurbaşkanımızın yanında bedeli ne olursa olsun kenetlenmeye devam etmektir.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.08.2018
Güncelleme Tarihi : 13.08.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar