TURHAL’DA BİR İLK!

Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal’da ilk defa uygulanacak olan güneş enerjisi ile çalışacak içme suyu tesisi inşaatını inceledi.

2.8.2018
557 kez Okunmuştur.

Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal’da ilk defa uygulanacak olan güneş enerjisi ile çalışacak içme suyu tesisi inşaatını inceledi.

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞACAK İÇME SUYU TESİSİ 

Kaymakam Üçer, Turhal’da ilk defa uygulanan ve İlçemize bağlı Kızkayası Köyünde Güneş Enerjisi ile İçme Suyu Temini projesi kapsamında yapımı devam eden içme suyu tesisi inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında yetkilerden bilgiler alan Kaymakam Üçer bir açıklama yaparak şunları söyledi. “Elektrik sarfiyatından tasarruf etmek amacıyla Kızkayası köyümüzde yapımına başladığımız ve Turhal’da ilk defa uyguladığımız Güneş Enerjisi ile İçme Suyu Temini projesi kapsamında yapımı devam eden içme suyu tesisi inşaatımız hızla ilerliyor. Projemiz tamamlandığında köyümüz hem daha sağlıklı bir su deposuna kavuşmuş olacak hem de kendi elektriğini üreterek köy ekonomisine katkıda bulunacaktır. Bundan sonra zamanla tüm köylerimizde bu sistemi uygulamaya gayret göstereceğiz” dedi.

 Kaymakam Üçer, İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Şahin ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuncay Arpacıoğlu ile birlikte buradaki incelemelerinin ardından İlçemize bağlı Uluöz Köyünde içme suyu sondajı yapılacak olan alanda ve içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.  

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.8.2018
Güncelleme Tarihi : 2.8.2018
İLÇELER
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar