VALİ TORAMAN SULUSARAY İLÇESİNDE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU

26.7.2018
580 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ömer Toraman Sulusaray İlçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

 Vali Toraman temaslarına İlçe halk Kütüphanesi açılışı programı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır, Sulusaray Belediye Başkanı Halil Demirkol, Sulusaray Kaymakamı Recep Koşal ve Vali Dr. Ömer Toraman açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler. Şiirlerin okunmasının ardından programda okuma-yazma seferberliğine katılan kursiyerler yazdıkları mektupları okudular.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında Okuma-Yazma Kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlerin sertifikalarının takdim edilmesinin ardından, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler tarafından İlçe halk Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi. Program ağaç dikiminin ardından sonra erdi.

 Ziyaret programı kapsamında Sabastapolis antik kenti kazı alanı çalışmalarını ziyaret eden Vali Toraman,  çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

 Daha sonra Alpu Barajı şantiyesinde ve baraj inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ömer Toraman yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

  Son olarak Hatay Dörtyol‘da şehit olan Mustafa Uğur’un ailesini ziyaret eden Vali Toraman şehidin yakınlarıyla bir süre sohbet ederek, devletimizin her zaman gazilerimizin ve şehit yakınlarının yanında olduğunu ifade etti.

 Ziyaretlerde Vali Dr. Ömer Toraman’a Sulusaray Kaymakamı Recep Koşal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutan V. Albay Erdinç İnel, Başçiftlik Belediye Başkanı Halil Demirkol, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe de eşlik etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.07.2018
Güncelleme Tarihi : 26.07.2018
İLÇELER
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar