BAŞKAN ÜNVERDİ; “GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

25.7.2018
6464 kez Okunmuştur.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Afşin Ünverdi, partilerinin 12 Ağustos tarihinde Yapacağı Olağanüstü Genel Kurul, bedelli askerlik hizmetinin Tokat’ta yapılması gerekliliği ve partilerinin TBMM’de vermiş olduğu FETÖ’nün siyasi yapılanmasının araştırılmasına yönelik teklifin reddedilmesi konularında açıklamalarda bulundu.

Başkan Ünverdi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Olağanüstü Genel Kurula gitme kararının arkasında parti içi bir çekişme ya da liderlik mücadelesi olmadığını söyledi.

“SAYIN AKŞENER’İN GENEL BAŞKANLIĞININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Ünverdi, Akşener’in kararının gerekçelerini şöyle açıkladı; “Partimiz 12 Ağustos 2018 tarihinde olağanüstü genel kurulunu yapacak. Bildiğiniz üzere 20,21 ve 22 Temmuz tarihlerinde Afyonkarahisar’da partimizin kurucu il başkanlarının ve kurucu üyelerinin katıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi. Bu üyeler çalıştayda gruplara ayrıldı ve bu gruplar tarafından seçim süreci değerlendirildi. Bu değerlendirmeler Sayın Genel Başkanımıza bir raphalinde sunuldu. Sonrasında da Genel Başkanımız partimizin tüzüğünün kendine tanıdığı yetkiye dayanarak Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldı. Özellikle belirtmek istiyorum partimizin bu kurula gitme sebebi herhangi bir parti içi çekişme değildir. Hatta bir liderlik mücadelesi de değildir. Sadece Genel Başkanımız koymuş olduğu hedeflerin altında kalmış olduğunu düşünerek bu kararı almıştır. Akıl ve vicdan sahibi olan herkes bilir ki 6 ay içerisinde bütün kongrelerini yapmış, baskın bir seçimle karşılaşmış bir partinin 5 milyon kişinin oyunu alması ve 43 milletvekili çıkarmış olması bir başarıdır. Fakat Sayın Genel Başkanımız hedefleri çok yüksek tuttuğu ve bu hedefleri başaramamasından kaynaklı olarak, bütün sorumluluğu üzerine alarak, bir demokrasi örneği ve bir erdem göstererek Genel Kurula gitme kararı aldığını açıkladı. Daha sonra da sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamayla bu kurulda aday olmayacağını belirtti. Ancak biz, partimizin tüm teşkilatları ile 12 Ağustos’ta tekrar genel başkan adayı göstereceğiz. Kendisinin de bu beklentiyi kırmayacağı düşüncesindeyiz. Tokat olarak da tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarımız genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in yanındadır. Biz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Genel Başkanlığının devam etmesini istiyoruz. Çünkü biz Türkiye’nin geleceğini İYİ Parti’de ve Sayın Meral Akşener’de görmekteyiz. Bu Tokat’ta tüm teşkilatlarımızıntak görüşüdür”

“BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ TOKAT’TA YAPILMALI”

Açıklamalarına bedelli askerlik hizmetinin Tokat’ta yapılması gerektiğini vurgulayarak devam eden Ünverdi, 21 günlük bu hizmetin Tokat’ın ekonomisine katkı sağlayacağını ifade ederek; “21 günlük bedelli askerlik hizmetinin Tokat’ta yapılması gerektiğini düşünüyorum. Zaten ekonomik olarak dar boğazda olan Tokat esnafının bir nebze olsun nefes alabilmesi için bu 21 günlük bedelli askerlik hizmetinin Tokat’ta bulunan er eğitim alayında yapılması gerektiği kanaatindeyim. Bu hizmetin şehrimize büyük bir katma değer katacağı da bir gerçektir. Bunu, birtakım siyasi parti temsilcilerimiz de dile getirdi. Bizler de daha önceden dile getirmiştik ama Tokat’ımızın menfaati gereği hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin hep bir arada hareket ederek bu hizmetin Tokat’ta yapılması için mücadele edilmesi bir faaliyet gösterilmesi gerekmektedir. Ben, tüm siyasi parti temsilcilerine ve milletvekillerimize buradan çağrıda bulunuyorum. Tokat’ın bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

“PARTİMİZE KARŞI KARA PROPAGANDA YÜRÜTÜLÜYOR”

Ayrıca İYİ Parti Milletvekillerinin FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik verdiği önergenin Meclis’te reddedildiğini hatırlatan Ünverdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grubumuz FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için bir önerge vermiştir. Fakat bu önerge hem AK Parti hem de Milliyetçi Hareket Partisi milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. FETÖ konusunda maalesef partimize yönelik bir kara propaganda yürütülüyor. Partimizin bu terör örgütü ile bir iltisakı varmış gibi bir algı oluşturulmuştur. Üzülerek söylüyorum ki bu kara propaganda da özellikle ülkemizin kırsal kesimlerinde başarıya ulaştı. Fakat biz bu terör örgütünün her zaman ve tamamen karşısında durduk. FETÖ’nün hem siyasi ayağının hem de bütün yönlerinin araştırılıp, bu örgütün memleketten sökülüp atılması konusunda elimizden geleni yapmamıza rağmen hala özellikle iktidar partisi bu anlamda partimize karşı kara bir propaganda yürütüyor. 2 gün önce de mecliste partimizin grup temsilciler FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için bir önerge vermiştir. Bu önerge hem AK Parti hem de MHP milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. Bunu da kamuoyunun takdirine sizlerin aracılığı ile sunuyorum” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.07.2018
Güncelleme Tarihi : 25.07.2018
SİYASİ
Yazarlar
En Son Yorumlar