TOKAT BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ 23 NİSAN’DA TOPLANDI

24.4.2018
377 kez Okunmuştur.

Tokat Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 23 Nisan oturumu, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

23 Nisan’da çocuklara bir hediye vermek amacıyla farklı bir çalışma başlattıklarını kaydeden Başkan Eroğlu; “Öncesinde resmi olarak kuruluşunu tamamladığımız ardından meclisimizi oluşturan çocuklarımızı belirleyerek 23 Nisan’da ilk resmi toplantımızı yaptığımız Tokat Belediyesi Çocuk Meclisimizin Tokat’ımıza, çocuklarımıza ve Belediyemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Amacımız; geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek, geleceğe hazırlamak ve onların görüşü bakışı ile şehri dizayn etmek ve kararlar almaktır. Çocuklarımızla daha önce yaptığımız toplantıda Tokat’a ilişkin görüşlerini çok güzel anlattılar ve bizleri umutlandırdılar. Yarının büyükleri çocuklarımızın şehrimizi sevmeleri, başarılı bireyler olarak gayretlerini görmek bizleri heyecanlandırdı, mutlu etti. Bu çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın başarılı olması, ülkemizin, şehrimizin ve tüm dünyanın başarısıdır. Bizler bu meclisi kurarken, istiyoruz ki; bizlere ışık tutacak, bizlere yardımcı olacak, şehrimizde Çocuk Meclisimizin aldığı kararlara göre ihtiyaçları giderecek işlere imza atmak istiyoruz. Sadece çocuklara yönelik değil, her kesimi ilgilendiren, eğitimle, sağlıkla daha birçok konuda tavsiyelerinizi bekliyoruz. Bu kararlarınızı ilimizin üst düzeylerine ileterek bunları takip edeceğiz. Siz çocuklarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Şehre dair sorumluluk yüklenen Çocuk Meclisimize başarılar diliyor, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

Daha sonra Başkan Eroğlu çocuklarla birlikte günün anısına pasta kestikten sonra salondan ayrıldı.

 

Meclis başkanı koltuğunda oturan Efe Aydoğdu minik meclis üyelerinin taleplerini Belediye Başkanına iletmek için söz verdi. Söz alan çocuklar çocuk parklarının temizliği, sigara içilmeyen alanların çoğalması, ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi, temiz alanların çoğaltılması gibi konulardan bahsetti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.4.2018
Güncelleme Tarihi : 24.4.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar