GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZDAN İLİMİZ SPORUNA VE GENÇLİĞİNE DEV YATIRIMLAR

14.3.2018
758 kez Okunmuştur.

Gençlik ve SpBakanlığı 2018 Yılı yatırım programı kapsamında İlimiz Sporuna ve Gençliğine dev yatırımlar kazandırmaya devam ediyor.

 

Tokat Merkezde Sporcu Fabrikası, Tokat Stadyum Modernizasyonu ve SpKompleksi, Erbaa İlçe Stadyumu Tribün Modernizasyonu, Turhal Gençlik Merkezi, Turhal Güreş Antrenman ve Kondisyon Salonu, Zile Gençlik Merkezi ve Yeşilyurt SpSalonu İl ve İlçe gençlerimizin, sporcularımızın önemli eksikliklerini giderecek, hem sportif olarak hem de gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyecek ve bu potansiyellerinitaya çıkaracak.

 

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spİl Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Gençlerin hayalleri, idealleri, enerjileri ve dikkate değer vizyonları, içinde yasadıkları toplumların sürekli gelişimi için vazgeçilmez unsurlardır. Dinamik genç nüfusun varlığı, insanı merkeze alan çok boyutlu kalkınma hamlesinin süreklilik kazanmasında ülkemiz adına büyük bir fırsat ve zenginliktir.

 

Bu kapsamda Sportif, Sosyal ve kültürel yönlerinin gelişimi için gençlerimize sunacağımız bu tesislerimiz, sağlıklı nesillerin yetişmesinde, halk sağlığının korunmasında, ekonominin gelişmesinde, sosyal uyumun geliştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olacaktır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve SpBakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’ın İlimize yaptıkları ziyaret sonrasında, Ak Parti Tokat Milletvekillerimiz Prof.Dr. Coşkun Çakır, Av. Zeyid Aslan, Prof. Dr. Celil Göçer ve Av.Yusuf Beyazıt ‘ a yatırımların takibini yaparak, dev bütçeli tesislerin ilimize kazandırılması hususunda yapmış oldukları çalışmalar ve desteklerinden dolayı İlimiz halkı ve gençliği adına teşekkür ederiz.

 

Tokat Merkezde yapılacak Yeni Stadyum/ SpKompleksi, Çok Amaçlı SpSalonu( Sporcu Fabrikası), Turhal Gençlik Merkezi, Turhal Güreş Antrenman ve Kondisyon Salonu, Zile Gençlik Merkezi, Erbaa İlçemize yapılacak olan Erbaa İlçe Stadyumu Tribün Modernizasyonu ve Yeşilyurt SpSalonu olmak üzere dev bütçeli tesislerimiz İlimize Halkımıza ve gençliğimize hayırlı olsun.

 

2018 YILI YATIRIM PROGRAMI KAZANDIRILAN TESİSLER

 

TOKAT STADYUM MODERNİZASYONU VE SPOR KOMPLEKSİ

 

Gençlik ve SpBakanlığımız tarafından 2018 Yılı yatırım programına alınan ve ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanacak olan Tokat Stadyum Modernizasyonu ve SpKompleksi yapım işinde yer tespit çalışmaları devam etmektedir.

 

ZİLE GENÇLİK MERKEZİ

 

Gençlik ve SpBakanlığımız tarafından 2018 Yılı yatırım programına alınan ve ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanacak olan Zile Gençlik Merkezimiz;

 

Gençlik merkezi içerisinde mescid, teknik hacimler, kütüphane, WC, idari ofis, seminer odası, kafeterya, bilgisayar, seramik, müzik, zeka oyunları ve resim derslikleri, öğretmenler odası, wc ve dans işliği, çok amaçlı salon, soyunma odası ve depolar bulunmaktadır.

 

YEŞİLYURT SPOR SALONU

 

Gençlik ve SpBakanlığımız tarafından 2018 Yılı yatırım programına alınan ve ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanacak olan Yeşilyurt İlçe SpSalonu;

 

Yeşilyurt İlçe SpSalonumuz 2 Soyunma Odası, İdari Ofisler, Ferdi SpAlanları, Kantin, EPDM Zemin kaplamalı Voleybol ve Basketbol Semt sahası ve oyun alanı özelliklerine sahiptir.

 

İNŞASI DEVAM EDEN TESİSLERİMİZ

 

TOKAT SPORCU FABRİKASI

 

Ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanmak üzere İlimiz Merkezde kazandırılacak olan Sporcu Fabrikası` nda; Standartlara uygun 4 adet 332 metre kare çok amaçlı spsalonu, uluslararası standartlara sahip dönüşümlü çok amaçlı 335 metre kare 1 adet spsalonu, soyunma odaları, idari ofisler, sağlık odaları, 30 araç kapasiteli otopark, kafeterya alanları, açık semt sahaları, elektrik odası, mescit, havalandırma ve ısı merkez odası, güvenlik odası, depo, arşiv odası, seminer salonu, Eğitim odaları ve dersliklerden oluşmaktadır.

 

Takım ve bireysel tüm spfaaliyetlerinin (Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futsal, Güreş, Taekwondo, Karate, Boks, Masa Tenisi, Cimnastik, Okçuluk, Fıtness, Judo, Duvar Tırmanma v.b.) branşlarda çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 

Yüklenici Firma tarafından inşaat çalışmaları devam etmektedir.

 

ERBAA İLÇE STADYUMU TRİBÜN MODERNİZASYONU

 

Ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanmak üzere;

 

Uluslararası Futbol Federasyonu kriteri(FİFA) uygun 68 *105 metre Çim zeminli Her bir tribün oturum alanı 2000 metrekare, Her tribünün altında 4 adet olmak üzere toplam 145 metrekarelik 8 adet antrenman salonu,, Her tribünün altında 3 adet olmak üzere 6 adet soyunma odası, Bay-Bayan Hakem odaları, Doping odası, sağlık odası, basın odası, protokol salonları, teknik odalar, Çay Ocağı, Büfe Wc ve duşlardan oluşmaktadır. Sözleşme imzalama sürecindedir.

 

TURHAL GENÇLİK MERKEZİ

 

Ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanmak üzere Turhal İlçe Merkezine Gençlik Merkezi Yapımı 4 Milyon TL’lik yatırım ile İlçe Gençliğimizin ve halkımızın hizmetinde olacaktır. Gençlik merkezi Z+3 Kat olmak üzere toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Zemin katta mescid, teknik hacimler, kütüphane, WC, idari ofis, seminer odası ve kafeterya bulunmaktadır. Birinci katta bilgisayar, seramik, müzik, zeka oyunları ve resim derslikleri, öğretmenler odası, wc ve dans işliği bulunmaktadır. İkinci katta çok amaçlı salon, soyunma odası ve depo bulunmaktadır. Üçüncü katta ise soyunma odası ve projektör odası bulunmaktadır.

 

TURHAL GÜREŞ ANTRENMAN VE KONDİSYON SALONU

 

Ödeneği SpGenel Müdürlüğümüz tarafından karşılanmak üzere Turhal İlçemize yapılacak 945 m2 oturum alanına sahip olan Uluslararası standartlarda, 12*12 metrelik 3 adet güreş minderi, Kondisyon salonu, 2 adet soyunma odası, Sağlık odası, Antrenör odası, Teknik hacim odası, Wc ve duş bulunan Güreş Antrenman Salonu ihalesi yapılmış olan tesisimizde yüklenici firma tarafından İnşaat yapım çalışmaları devam etmektedir.” Denildi

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.3.2018
Güncelleme Tarihi : 14.3.2018
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar