TSO BAŞKANI’NIN HEDEFLERİ OLMALI

13.3.2018
507 kez Okunmuştur.

Nisan ayı içerisinde yapılacak olan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Ülkü Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı olan Ahmet Sami Ülkü’nün 6. Meslek grubundan aday olan Kılıç Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Erdem KILIÇ seçim süreciyle alakalı gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

Tokat ili Reşadiye ilçe Merkezinde 1986 yılında kurulan Kılıç Petrol Şirketi 2006 yılında Türkiye genelinde yapılmakta olan yol, Baraj, köprü vb. şantiye alanlarına Akaryakıt tedarikçisi olarak pazarını genişletmiş olup Bölgesinde sektörün önde gelen firmalarındandır. Tokat genelinde ise 7 yıldır Tokat vergi rekortmenleri arasında yer almaktadır.

 

PETROL EKONOMİK KALKINMADA BÜYÜK ÖNEME SAHİP

 

Kılıç Petrol Yönetim Kurulu Başkan v.Erdem Kılıç ile ilgili yaptığımız sohbette; “Sektörümüzdeki Petrol; birincil enerji kaynakları içerisinde, ekonomik kalkınmanın önemli bir girdisi olarak büyük bir öneme sahip olmakla birlikte, stratejik bir ürün olma özelliği ile de gündemdeki yerini korumaktadır. Artan ulaşım ihtiyacı, elektrik tüketimi, ısınma gibi ihtiyaçlara paralel olarak yakıt amacıyla kullanımının yanı sıra, türevlerinden elde edilen ürünlerle sanayinin hızla gelişmesine katkı sağlayan önemli bir hammadde olmasından dolayı petrole duyulan ihtiyaç dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne artmaktadır. Bir ülkenin gelişmişliği enerji alanındaki gelişmeler ile paralel gitmektedir. Bu anlamda petrol sektöründeki gelişmeleri ülke menfaatleri açısından memnuniyetle karşılamaktayız. Akaryakıt sektörü ülkemiz açısından sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bir sektördür. Bu büyümede ülke ekonomisinin gelişmesi ile beraber kayıt dışı yollarla piyasaya arz edilen akaryakıtın kontrol altına alınmasının da payı büyüktür. Sektörün öncelerinin çok ciddi sorunları vardı. Kaçak mazot, yapma mazot ve 10 numara yağ sorunları sektörümüzün başlıca sorunlarıydı.10 numara yağ ciddianda vergi kaybına ve çevrenin de ciddi anlamda zarar görmesine neden oluyordu. Son zamanlarda yapılan düzenlemelerin hepsinin yerinde ve doğru olduğu düşüncesindeyim. Örneğin promosyon kararının kaldırılması, otomasyon zorunluluğu getirilmesi gibi çalışmalar hem haksız rekabeti hem de sektörde var olan bu aşırı yoğunluğu önleme adına atılmış önemli adımlar arasında yer almaktadır. Daha şeffaf ve haksız rekabetin olmadığı bir sektörde faaliyet göstermek, istihdam ve bölgenin gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Türkiye Genelinde Tokat ilimiz Akaryakıt sektörü istihdam açısından 2016 yılı itibari ile 897 kişiye iş olanağı oluşturmuş ve 81 ilin içerisinde 30. Sırada yer almaktadır. Amacımız akaryakıt sektöründe Tokat’ta istihdamı önemli ölçüde artırmaktır.

 

Neden Aday Oldum

 

Çevremizdeki insanların ve Tokat Ticaret odası Başkan Adayımız A.Sami Ülkü bey’in teveccühlerine kayıtsız kalamadım.

 

İşim gereği Türkiye’nin birçok iline seyahat ediyorum. Seyahatim esnasında bir çok işadamı ve Ticaret odaları ile istişareler yaptığımızda, İlimiz Tokat’ın diğer çevre illere göre bazı konularda ekonomik açıdan ve üretim açısından geride kalmış olduğunu görmekteyim ancak aynı zamanda Tokat’ın genç nüfusu ve enerjisi ile umudu olan, gelecekten beklentisi olan bir şehir niteliğini taşıdığını gözlemliyorum.

 

Reşadiye ilçemizdeki sektör temsilcilerinin Tokat Ticaret ve Sanayi odasında yeterince temsil edilememesi ve odanın sektör temsilcilerinin ufkunu ve ticaret pazarını açmalarında yardımcı olamadıklarını gördüm, bunun üzerine Reşadiye’deki çevremiz ile A.Sami Ülkü ve Arkadaşlarının teklifi üzerine aday olmaya karar verdim.

 

Neden Ahmet Sami ÜLKÜ?

 

Hayalleri ve hedefleri olmayan hiçbir liderin başarılı olacağına inanmıyorum. Bu kararımda A.Sami Ülkünün Tokat ili ile özellikle Üretim ve Ticaret konusundaki heyecanını ve hedeflerinin olduğunu gördüm. Tokat ilimizin mevcut yer altı ve yerüstü zenginliklerinin Ülkemize ve Dış ülkelere tanıtılması ve bunun akabinde ilimize ve ilçelerimize ciddi yatırımcıların kazandırılabileceğine inanıyorum. A. Sami Ülkü’nün Reşadiye İlçemize yapmış olduğu 140 kişi kapasiteli

 

Tekstil üretim tesisi de bugün itibari ile faaliyettedir. Kendisinin Tokat’a daha büyük projelerle sahip çıkacağına inancım ve desteğim tamdır. Bu nedenle A. Sami ÜLKÜ ile bu yola çıkmaya karar verdim.

 

BİZ MEMLEKET SEVDALISIYIZ

 

Bizim derdimiz ve gayemiz yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz yer olan Tokat’dır. Yani bir memleket sevdasıdır. Bu sevda ile şehrimize, ülkemize daha iyi hizmet etmek için aday olduk. Yıllardır ticaretin içerisindeyiz. Çok küçük yaşlarda başladığım ticaret hayatıma hala devam ediyorum. Biz bir aile şirketi olarak çeşitli iş kollarında hizmet veriyoruz. Kendi işimdeki enerjimi artık Tokat Ticaret odasına da aktarmak istiyorum.

 

Seçimin bir yarış olduğunu ve Tokat için hayırlı olmasını dileyen Erdem Kılıç; “Bu seçim yarışında ahlaklı ve hukuka uygun bir seçimi sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmeyi Mevla’dan diliyorum. Hedefimiz hiçbir menfaat ve çıkar beklentisi olmadan Tokat ilimizin tüm ilçeleri ile kalkınması ve çocuklarımıza daha yaşanılabilir, herkesin işinin ve ekmeğinin olduğu bir Tokat’ı tesis etme gayret ve çabasıdır. Bu kalkınma ve refahın yakalanması noktasında Ticaret ve Sanayi Odası’na düşen payı yükseltmek ve Tokat için daha çok insiyatif alarak görev yüklenmektir’’ diye konuştu.

 

ERDEM KILIÇ KİMDİR?

 

Tokat Ticaret ve Sanayi odası Meclis Üyeleri seçimi için, 6 No’lu Meslek Komitesinden aday olan Erdem Kılıç 1977 yılında Tokat ili Reşadiye ilçesinde doğdu. İlk,ta ve lise eğitimini Reşadiye’de tamamlamıştır. Küçük yaşlardan beri aile şirketinde çalışan Erdem KILIÇ bugün itibari ile Kılıç Petrol Ltd Şti’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. 2004-2009 yılları arasında Tokat il Genel Meclis üyeliği,2014 yılında ise Reşadiye Belediyesi Meclis üyesi olarak görevine devam etmektedir. Reşadiye ve Tokat genelinde faaliyet gösteren birçok Sivil Toplum ve Eğitim kuruluşlarına maddi ve manevi destek vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.3.2018
Güncelleme Tarihi : 13.3.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar