BU DEFA ONLAR ANNELERİNİ OKUL KAPISINDA BEKLİYOR

12.3.2018
517 kez Okunmuştur.

Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Turhal’da  açılan okuma yazma kurslarını ziyaret etti.

 

Kaymakam Üçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Turhal’da  açılan okuma yazma kurslarını ziyaret etmeye devam ediyor.

 Sırasıyla 100.Yıl İlkokulu, Çevlikler İlkokulu, Zeki Çepoğlu İlkokulu ve İbn-i Kemal İlkokulu’nda açılan okuma yazma kurslarını ziyaret eden Kaymakam Üçer, burada kursiyerlerle yakından ilgilenip sohbet etti ve yetkililerden de kurslar hakkında bilgiler aldı.

 Kaymakam Üçer, eşi Gülçin Üçer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız ile birlikte yaptığı kursları ziyaretlerinde kursiyerlere kalem, silgi, kalem açacağı ve defter hediye etti.

 İbn-i Kemal İlkokulu’na yaptığı ziyaret sonrası okulun giriş kapısında iki genç kız ile karşılaşan ve onlarla sohbet eden Kaymakam Üçer, çocukların okuma yazma kursunda eğitim gören annelerini beklediğini öğrendi. Bunun üzerine çok duygulanan Üçer ”Aslında hep anneler çocuklarını okul kapısında beklerler, fakat bugün gerçekten çok farklı bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu defa okul kapısında annelerinin kurstan çıkmasını bekleyen çocuklar var. Hatta sınıflarımızı ziyaret ettiğimizde annesinin, anneanne ya da babaannesinin yanında oturan ve kursta onlara eşlik eden çocuklarımızı gördüm. Böylece öğrenmenin yaşı olmadığını bir kez daha görmüş oluyoruz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.3.2018
Güncelleme Tarihi : 12.3.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar