TURHAL’DA OKURYAZAR SEFERBERLİĞİNE YOĞUN İLGİ

3.3.2018
1106 kez Okunmuştur.

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Turhal’da  açılan okuma yazma kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

Turhal Cengiz Topel İlkokulu, Mimar Sinan İlkokulu, Kazım Karabekir İlkokulu ve Atatürk İlkokulu’nda açılan okuma yazma kurslarını ziyaret eden Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, burada çeşitli yaş gruplarından kursa katılan kursiyerlerle yakından ilgilendi.

 

Kurslar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız’dan da bilgiler alan Kaymakam Üçer, 1 hafta gibi çok kısa bir sürede hem duyurularımızı yaptık hem de kurslarımızı açtık. Açılan okuma yazma kurslarımıza vatandaşlarımızın çok yoğun bir ilgilisi var dedi ve sözlerine şöyle devam etti. ”Bildiğiniz gibi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi sayın Emine Erdoğan himayelerinde Okuryazarlık Seferberliği başlatıldı. Hedefimiz bu seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız için okuma yazma kursları açarak okuryazar hale gelmelerini sağlamaktır. Çok kısa sürede yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde İlçemiz merkez ve köylerinde bugün itibariyle toplam 38 kurs merkezi açtık. Bu kurslarımızda şu anda 324’ü bayan, 17’si ise erkek olmak üzere toplam 341 vatandaşımız okuma yazma kursu görüyor” dedi.

 

En büyük düşmanın cehalet olduğunu söyleyen Kaymakam Üçer, Okur Yazarlık Seferberliği kapsamında kayıtlarımız halen devam etmekte olup, yaşı kaç olursa olsun okuma yazma öğrenmek isteyen tüm vatandaşlarımız için yeni kurslar açmaya devam edeceğiz. Yeter ki onlar bizlere böyle bir talepte bulunsunlar” ifadelerini de sözlerine ekledi.

 

Okuryazarlık Seferberliği kapsamında açılan kurslar 11 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek olup, kursiyerlere toplam 120 saat ders verilecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.3.2018
Güncelleme Tarihi : 3.3.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar