TOKAT BELEDİYE BAŞKANI AV. EYÜP EROĞLU ŞEHİR İÇİNDE VE DIŞINDA STK’LARI ZİYARETE DEVAM EDİ

3.3.2018
1075 kez Okunmuştur.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ta yaptığı STK ve dernek buluşmalarına Tokat dışındaki hemşehri derneklerini de ziyaret ederek devam ediyor.

Perşembe akşamı mesai sonrası Sivas Tokat’lılar Derneğini ziyaret ederek dernek üyeleriyle hasbihal eden Başkan Eroğlu, “Milli mücadelenin kadim şehri Sivas’tayız. Türkiye’nin geleceği ile ilgili önemli kararların alındığı kardeş şehrimiz Sivas’ta Tokatlı hemşehrilerimizin misafiriyiz. Tokat’lı hemşehrilerimiz Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Sivas’ta da memlekete katma değer sağlamak için her alanda çalışmalarını sürdürmekteler. Sivas Tokatlılar dernek üyelerine, onların Sivas’ta, Tokat Sivas kardeşliğinin temsilcileri olduğuna vurgu yapan Başkan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Anadolu’nun mayası Tokat’ımızda filizlenen Türkiye sevdası ile dolu birçok hemşehrimiz iş, ekonomik sebepler, ailevi unsurlar ve başka nedenlerle memleketimizin birçok noktasında Büyük Türkiye idealine hizmet için her alanda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bizler de Belediye Başkanı olarak aramızda mesafeler de olsa gönlümüzün bir olduğu hemşehrilerimizle bir araya gelerek hem onların beklentilerini hem de büyük bir özlem duydukları Tokat’ımıza gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizi anlatma imkanı buluyoruz. Bütün çabamız insanlarımızın mutluluğu için, daha gelişmiş bir Tokat inşa etmek içindir” dedi.

Sivas Tokatlılar Dernek üyeleriyle yaptığı toplantıda Alimler Konağı ve Fazıllar Yurdu Tokat`ın coğrafi özelliklerinden bahseden Başkan Eroğlu, Tarım, Hayvancılık ve Turizm alanında yapılan ve yapımı devam eden projelerinden bahsederek, TOPEKTAŞ Et Kombine Tesisinin önümüzdeki hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba`nın katılımıyla açılışının yapılacağını söyledi. Kanal Tokat, Meydan Projesi, Tuhab Uluslararası Hal Projesi ve Res Projeleri gibi Vizyon Projelerinin yanı sıra Tokat`ın tarihi mekanlarını içerisinde barındıran Kültür Sokağı ve Sulusokak Sokak Sağlıklaştırma Projelerinden de bahseden Başkan Eyüp Eroğlu Sivas’ta yaşayan Tokatlıların Tokat`ı gezmeleri için turlar düzenleneceğinin de müjdesini verdi.

Söyleşi programı sonunda Sivas Tokatlılar Dernek Başkanı İsmail Altay Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu`nu çalışmalarından dolayı tebrik ederek plaket takdim etti.

Başkan Eroğlu da Dernek Başkanı Altay`a Ak Zambak Hediye paketini hediye etti.

Program Sivas’ta yaşayan Tokalıların soru ve cevap kısmı ile son buldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.3.2018
Güncelleme Tarihi : 3.3.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar