ÇAT ORTAOKULU KIZILAY’LA GÜLDÜ

14.2.2018
527 kez Okunmuştur.

Türk Kızılayı Tokat Şubesi tarafından hayata geçirilen “Çocuklar İyilikle Büyüsün” projesi kapsamında Çat Ortaokulu öğrencilerine giysi yardımı yaptı.

Yardım faaliyetleri başta olmak üzere kan bağışı, sağlık ve eğitim alanında çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı tüm yurtta kardeşliğimizi pekiştirecek projeleri bir bir hayata geçiriyor. Çocuklarımız ile ilgili projelere özel önem veren Tokat Şube Başkanlığı, her yıl kentte okullara ziyaret gerçekleştirerek, onların soru veya sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor. Türk Kızılayı Tokat Şubesi’nin Tokat’ta başlattığı proje kapsamında  Tokat’taki tüm okullar ziyaret edilerek, ihtiyaç sahibi öğrenciler belirleniyve onların ihtiyaçları karşılanıyor. Proje kapsamında Tokat’a bağlı Çat Kasabası’na ziyaret gerçekleştirilerek Çat Ortaokulu öğrencilerinin ihtiyaçları karşılandı.

 “Çocuklar İyilikle Büyüsün” projesi kapsamında devam eden iyilik zincirinde ziyaret edilen Çat Ortaokulu öğrencilerine İstanbul Kızılay Şube Yönetim Kurulu üyesi Bekir Kaplan’da iştirakte bulundu. Çocuklara iyiliğin önemini vurgulayan Kaplan “Bizler Türk Kızılayı ailesi olarak tüm yurtta 81 il 81 Anaokul projemizi başlattık. Bunun yanı sıra bütün okullarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlı listesi oluşturduk. Bugün buradaki çocuklarımıza da yardımcı olamaya çalışıyoruz. Bizlere vesile olan okul çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılayı Tokat Şube Başkan Vekili Ahmet Kayhan Kılıç’ta Kızılay’ın çocuklara gösterdiği önemi vurgulayarak bu projenin devamında daha bir çok okulumuzun olduğunun altını çizdi. Vatandaşlarımıza ayrıca çağrıda bulunan Başkan Vekili Kılıç, “Türk Kızılayı Tokat Şubesi’nin yapılan yardımlarla bu imkana sahiptir. Kızılay’a yapılan bağışlar Tokat’ta yok denecek kadar azdır. Bu bağışlar arttıkça Tokat’ta ihtiyaç sahiplerine ulaşma şansımızında arttığını biliyoruz. Bağışlarınız için Ziraat Bankası 1868-5527 numaralı hesaba yapılacak tüm yardımların İhtiyaç sahibi öğrencilere harcanıyor” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.2.2018
Güncelleme Tarihi : 14.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar