Şehitlerimiz İçin Hatim Okuma Programı

14.2.2018
494 kez Okunmuştur.

250.000 Şehide 250.000 Hatim

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle, şehitlerimizi gerektiği gibi anmak, gençliğimize anlatmak, ruhlarını şâd etmek ve yapılan bu anlamlı mücadeleleritak bir ruha dönüştürecek toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla çeşitli faaliyetler icra ediliyor

 

Erbaa Müftülüğünden yapılan açıklamada, “Çanakkale Zaferinin 103.yıldönümü münasebetiyle, bu faaliyetlere geniş bir katılım sağlamak ve halkımızın duyarlılığını arttırmak amaçlanmaktadır. Şehitlerimize verilebilecek en güzel hediyenin Kur`an-ı Kerim olması sebebiyle, 18 Mart Şehitler Gününde bağışlanmak üzere şehitlerimiz için ‘‘Şehidini Unutma, Değerine Sahip Çık’’ teması ekseninde 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim okunması planlanmaktadır.

 

Hatim okumak isteyen vatandaşlarımız,09.03.2018 tarihine kadar okudukları hatim sayılarını cami görevlilerine veya Erbaa müftülüğümüze iletebilirler.

 

Bu kapsamda din görevlilerinin ve Kur’an kursu öğreticilerinin cami cemaatini, öğrencileri ve halkı bilgilendirmesi, okunan hatimlerin sayısını ilçe müftülüğümüze bildirmeleri uygun görülmektedir.

 

Ayrıca müftülük internet sitesi iletişim bölümüne e-posta yoluyla ya da müftülük ``facebook`` sayfamıza mesaj yoluyla okunan hatim sayıları ulaştırılabilir.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.2.2018
Güncelleme Tarihi : 14.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar