SİMİT VE YAĞLI ARTIK ZAMLI

14.2.2018
474 kez Okunmuştur.

Ekmekçiler Lokantacılar Pideciler ve Pastacılar Odası Başkanı Bekir Yurtbay, simit ve poğaçaya gelen zam hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekmekçiler Lokantacılar Pideciler ve Pastacılar Odasının 3 yılın ardından ilk kez zam yaptığını ifade eden Yurtbay, simit, poğaça ve yağlı fiyatlarının 1 TL 25 kuruş olarak belirlendiğini söyledi.

Başkan Yurtbay açıklamasını şöyle sürdürdü; “Susam fiyatlarının yükselmesinin simite gelen zamda büyük etkisi var. Susam 6 TL iken bugün 9 TL 25 kuruşa kadar yükseldi. Aynı şekilde pide hamurunun fiyatı da 1 TL’den 1 buçuk TL’ye yükseldi. En ucuz yağ 48 TL civarında idi ancak şimdi yağın fiyatı da 65 TL’ye kadar yükseldi. Un ise 50-52 TL arasında seyrediyordu. Şimdilerde ise unun fiyatı 68-70 TL arasında. Biz bu zamlara üyelerimizle birlikte karar veriyoruz. Bu nedenle bu fiyatlara üyelerimizden herhangi bir itiraz gelmedi. Özellikle simit satan esnafımızla görüştük. Bu zam zaten onların talebi doğrultusunda yapıldı. Normal şartlarda simitin zamlı fiyatının 1 buçuk TL olması lazım ancak biz bu fiyatı 1 TL 25 kuruş olarak belirledik. Bu zamların esas nedeni, pahalı hayat şartlarıdır. Biz, hem tükeciyi hem de üreticiyi düşünerek böyle bir değişikliğe gidiyoruz”

Yurtbay, zamlı fiyatların bugün itibari ile geçerli olacağını da kaydetti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.2.2018
Güncelleme Tarihi : 14.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar