HARP MALULÜ GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ İLE SÖYLEŞİ

12.2.2018
556 kez Okunmuştur.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında,   Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi yetkilerinin katılımı ile liselerde gerçekleştirilen söyleşi programları devam ediyor. 

 

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen programda, dernek başkanı İbrahim Güleç, dernek üyesi öğretmenimiz Ahmet Durmaz ve 15 Temmuz´da Ankara´da şehit olan Cengiz Polat´ın babası Fikret Polat öğrencilere hitap ederek şehitlik ve gazilik kavramı üzerinde konuştular. Dernek yetkililerimiz, kendi gazi olma öykülerini anlatırken, Aziz şehidimizin babası ise o gece yaşadıklarını  öğrencilerimizle paylaştı.

 

Şehit babası Fikret Polat konuşmasında; Evin üzerinden geçen bir uçağın gürültüsü ile evin camları sallandı oğlum o gürültüye uyandı. Cumhurbaşkanımızın çağrısını televizyonda izlediğinde abdestini aldı ve hemen evden çıktı. Ben gitme oğlum dediysem de dinlemedi. Bir yanımız hep hüzünlü hep ağrıyama diğer yarımız da şehitliğe eren oğluma üzülmeme kızıyor. Evden çıktıktan 3 saat sonra geldi şehitlik haberi hâlâ konuşurken titriyorum. Evladım şehit oldu ama yüreklerde yaşıyor. sözleriyle hem duygulandı hem de dinleyenleri duygulandırdı.   

 

        Program; Malazgirt´ten Çanakkale´ye, Kurtuluş Savaş´ından günümüze, şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimiz için okunan fatihalar ile sonlandırıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.2.2018
Güncelleme Tarihi : 12.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar