AK PARTİ TOKAT 5. OLAĞAN İL GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

5.2.2018
634 kez Okunmuştur.

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığına  Mesut Aktürk yeniden seçildi

 

Gençlik ve SpBakanı Osman Aşkın Bak, Ak Parti İl Başkanı  Metin Polat, Milletvekiller Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır, Celil Göçer, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Ensar Topçu, Belediye Başkanı  Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Kadın Kolları Başkanı  Havva Sabuncuoğlu, İlçe Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları  ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımları ile AK Parti Tokat 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

AK Parti Gençlik Kolları 5’inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye Gençlik ve SpBakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt, Prof. Dr. Coşkun Çakır, Prof. Dr. Celil Göçer, Av. Zeyid Aslan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, AK Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer katıldı.

Divanın oluşturulmasının ardından faaliyet raporunun sunulmasıyla kongre başladı.

Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk kongrenin açılış konuşmasını yaptı. Başkan Aktürk konuşmasına Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Mehmetçikleri anarak başladı.

Aktürk, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kongremiz milli irade ve demokrasi adına hayırlı olmasını diliyorum. 3 yıl önce aynı heyecan ve aşkla göreve gelmiştik. O andan itibaren tüm teşkilatlarımızla birlikte dur durak bilmeksizin çalıştık. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız liderliğinde görevimizi en iyi şekilde ifa etmeye çalıştık. Allah’a şükürler olsun ki hep birlikte çok yol kat ettik. Ama biliyoruz ki bu vatan için, bu millet için hiçbir çalışma yetmez. Şimdi partimizin gereği olarak gelecek nesilleri hep birlikte oluşturmak için daha fazla çalışacağız. Bugün AK Gençlik olarak ülkemizin kutlu yürüyüşünde haykırarak biz de varız diyoruz. Ülkemizin hedeflerine engel olmak isteyen şer odaklar karşısında gençlik olarak dik duruşumuzu her zaman sergileyeceğiz. Biz her zaman ülke gençliği adına ve Tokat gençliği adına daha fazla neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Siyasetin tek limanı ahlaktır düsturundan hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Bugüne kadar bizimle birlikte yürüyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Davamıza sahip çıkan tüm teşkilatlarımızdan da Allah razı olsun. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’na, İl Başkanımız Sayın Metin Polat’a Kadın Kolları Başkanımız Sayın Havva Sabuncuoğlu’na ve Milletvekillerimize tek tek teşekkür ediyorum. Kongremiz Tokat’ımıza ve ülkemize hayırlar getirsin”

Mesut Aktürk’ün açılış konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ta, AK Parti’nin Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nın dinamizmi ile çok büyük işler yaptığını belirterek; “Hamdolsun girdiğimiz her seçimde büyük başarılara imza atan bir teşkilatız. 15 yıllık bu başarıda Gençlik Kollarımızın emekleri de çok büyüktür. Şükürler olsun ki bugün, her daim yanında durmaktan onur duyduğumuz, yerli ve milli duruşuyla dünya beşten büyüktür diyerek her yerde doğruyu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan’a sahibiz. Allah bize onunla birlikte siyaset yapma imkanı verdi. Allah onun ömrünü uzun etsin. Yeni ve büyük Türkiye’yi yüceltecek olanlar siz gençlersiniz. Sizlere büyük bir gönül rahatlığı ile bu bayrağı devredeceğiz. Ülkemiz için yeni ve büyük işlere imza atacağınıza canı gönülden inanıyorum. Enerjiniz ve aşkınız daim olsun. Kongremiz şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kongrede AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır da konuşma yaptı. Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen askerlere dua ederek sözlerine başlayan Çakır; “Allah, bu davada canla başla çalışan genç arkadaşlarımızdan razı olsun. Sizler, vatan için gözünü kırpmadan ben de varım diyecek şuurdaki gençlersiniz. Bu yüzden inşallah sizler sayesinde ülkemizin sırtını yere getiremeyecekler. Çok şanslıyız ki bizim liderimiz, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. O, karizmasıyla, samimiyetiyle ve cesaretiyle lider olmuştur. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için şükretmeli ve her zaman onun arkasında yer almalıyız. Siz gençler de bunu yapmalı ve ülkemizi her zaman daha da ileri taşımalısınız. Kongremizin sonuçlarının Tokat’ımıza ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Çakır’ın konuşmasından sonra söz alan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; “ İyi ki 2002 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu yola revan olmuşuz. İyi ki ona inanmışız, güvenmişiz ve bu davada bir nefer olmuşuz. Bizlere bu hizmeti nasip ettiği için Rabbimize hamdolsun. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu ailenin bir parçası olmayı ve bu aile için çalışıp, emek vermeyi Rabbim bizlere nasip eder. 2002 yılında Gençlik Kollarında ben de sizler gibi bir şeyler yapma gayretindeydim. Şimdi de Rabbim lütfetti İl Başkanı olarak görevimi sürdürüyorum. Türkiye’mizin sorunu içindeki gafilleri uyandıramamaktır. Bizler, içimizdekileri uyandırmakla mükellefiz ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerinde getirmek zorundayız. Genç kardeşlerim bu, sizin de sorumluluğunuzdur. İnşallah bu güne kadar çalıştığınız gibi, bu günden sonra da çok çalışıp, büyük işler başaracaksınız. Ben buna inanıyve size güveniyorum. Bizler kendimizi bir davaya adadık ve sizler de bu davanın neferlerisiniz. Allah, sizlerin yolunu açık etsin” diye konuştu.

Gençlik ve SpBakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben yaptığı konuşmasında; “Siyaset gençleşiyor. Siyaset gençlerle daha güçlü. Ülkemizin geleceğinde bu gençler her zaman daha iyi yerlere gelecek. Gençler bizim geleceğimiz. Çağımız bilgi çağı. Yaptığımız işi iyi yapmamız lazım. Çevremize yardımcı olmamız lazım. Değerlerimizi yitirmememiz lazım. Büyüklerimize saygılı olmamız lazım. Çevremizdeki gençleri uyuşturucu illetinden uzaklaştırmak için sizlere görev düşüyor. Hem siyasi, hem sosyal çalışma yapacağız. Aileleri bilinçlendireceğiz. İletişim ve internet çağındayız. Çocuklarımıza sarılacağız, sevgimizi vereceğiz. Onlarla dertleşip, hedeflerini hayallerini soracağız. Mutlaka hayalleriniz olsun. Hayaller olmadan olmaz. Mutlaka bir yabancı dil öğrenin. Çevrenize faydalı olmak için bu donanımlara sahip olmanız lazım’’ dedi.

‘’TÜRK ORDUSUYLA KİMSE BAŞA ÇIKAMAZ’’

Milli iradeye saygılı gençlere ihtiyacın olduğunu kaydeden Bakan Bak, şöyle konuştu, ‘’Bunu gençlerimiz 15 Temmuz da gösterdi. Meydanlara koştular, tankların önünde durdular, tanklara yumruk attılar. NATO üyesi ülkelerin milletvekilleri aradılar. Dediler ki, siz nasıl milletsiniz? Millet tanklara yumruk atıyor? İşte Türk milleti böyle bir millet. Asla diz çökmeyen, boyun eğmeyen bir millet. Bunu bütün milletimizle beraber tüm dünyaya gösterdik. Amerika’daki toplantıda, artık Türkdusunun yönetme kabiliyetinin kalmadığını söylediler. Ben de onlara dedim ki, Türkdusu eskisinden daha güçlü. Çünkü içimizdeki hainleri temizledik. Bu millet içimizdeki o hainleri temizledi.  24 Ağustos ta biz Fırat Kalkanı Operasyonunu başladık. Bu operasyonda herkes Türkdusunun ne olduğunu gördü. Orayı temizledi. 3 bin 500 tane DAEŞ’li YPG’li teröriste temizledi. O zaman buraya Suriyeliler, Türkmenler, Araplar yerleştiler. Sonra bu ekiple iki ay sonra Avrupa da bir toplantıda karşıladık. Orda dediler ki, “Haklıymışsınız. Türkdusu ne kadar güçlü olduğunu gösterdi.” O yüzden Türkdusuyla kimse başa çıkamaz. Kimse Türklere meydan okumasın. Ordumuzun arkasındayız. Bu topraklar şehitlerin kanlarıyla sulanmış. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ordumuzun arkasındayız.  Bu millet bugün Afrin’deki askerlerimiz şehit oluyorlar. Bugünde 9  şehidimiz var. Allah rahmet eylesin. Ama bu topraklar şehitlerin kanlarıyla sulanmış. O yüzden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

 ‘’ERDOĞAN; MANŞETLERLE, KASETLERLE DEĞİL, MİLLETLE BERABER GELDİ’’

Oyunları bozmak için 1 oya ihtiyaç olduğunu ifade eden Bakan Bak, ‘’Çok büyük badireler atlattık. Bu girişimlerin hepsini Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizin sayesinde bertaraf etti. Çünkü  Recep Tayyip Erdoğan; Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. İlçe Başkanlığı yaptı.  İl Başkanlığı yaptı.  Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı.  Başbakanlık yaptı.  Cumhurbaşkanı olarak bu millet ilk defa kendisi seçti. Şu ana da Cumhurbaşkanlığı yapıyor.  Diğerleri nasıl geldi, Recep Tayip Erdoğan manşetlerle gelmedi. , kasetlerle gelmedi.  Milletle beraber geldi. Biz Recep Tayip Erdoğan ile birlikte yürümekten,  onunla dava arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durmalıyız. Milletin adamı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz’’ şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.2.2018
Güncelleme Tarihi : 5.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar