ERBAA’LI ESNAFTAN MEHMETÇİK VAKFI`NA BAĞIŞ

1.2.2018
1149 kez Okunmuştur.

Erbaa ilçesinde bir esnaf bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı`na bağışlama kararı aldı

 

Erbaa ilçesi Gazi Bulvarı`nda börekçilik yapan Mustafa Aydın, bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı`na bağışlama kararı aldı.

 

Aydın, yaptığı açıklamada, Afrin`de mücadele eden askerlere muvaffakiyet diledi.

 

Türk askerlerinin İslam aleminin geleceği için mücadele ettiğini vurgulayan Aydın, Askerler için sürekli dua ediyorum. Cepheye gidemiyorsak buradan faydamız olur dedik. Bizim de bir katkımız olması için bir günde kazanacağım tüm parayı Mehmetçik Vakfı`na yatıracağız. 2 bin lira civarında bir ciromuz olacak. diye konuştu.

 

 

Ayrıca, Sinop`ta Hasibe Hatun Erkek Yatılı Hafızlık Kur`an Kursu öğrencileri, TSK`nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı`na katılan askerler için Fetih suresi okuyarak dua etti.

Alaaddin Camisi`nde düzenlenen programa İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Söylemez, Zeytin Dalı Harekatı süresince camilerde askerler için dua etmeye devam edeceklerini belirterek, Ecdadımızdu cephede savaşırken geride kalanlar, cephedeki askerlerin muzaffer olmaları için dua ederlerdi. Bizler de aynı şekilde askerlerimiz cephede mücadele ederken onların muzaffer olmaları için dua ediyoruz. dedi.

Çankırı`da emekli astsubay Özcan Çalışkan, Zeytin Dalı Harekatında katılabilmek için başvuruda bulundu.

Çalışkan, Çankırı Askerlik Şubesi Başkanlığına giderek, emekli olduğu astsubaylık görevine dönerek Zeytin Dalı Harekatında görev almak isteğine dair yazılı dilekçeyi yetkililere teslim etti.

 

Çalışkan, burada yaptığı açıklamada, mensubu olmaktan gurur duyduğu TSK`ye 31 yıl hizmet ettikten sonra emekli olduğunu söyledi.

Bir süre önce e-Devlet üzerinden sorguladığı sefer görev emrinin açık olduğunu gördüğünü dile getiren Çalışkan, Türkiye Cumhuriyeti`nin bölünmez bütünlüğüne kastedecek düşmanların yok edilmesi için dün olduğu gibi bugün de manevi duygularımın devam ettiğini mutlulukla söylemek istiyorum. Bu yüzden kendi isteğimle dilekçe verdim. Takdir komutanlarımındır. Onur ve gurur duyduğum TSK`deki görevimi kaldığım yerden uygun görüldüğü takdirde yapmak istiyorum. ifadesini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.2.2018
Güncelleme Tarihi : 1.2.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar