MEYDAN DA 2‘NCİ ETAP BAŞLADI

16.1.2018
800 kez Okunmuştur.

30 milyon TL’lik Meydan Çarşısı projesinin 1’nci etap çalışmaları kapsamında esnaflar yeni iş yerlerine taşınırken 2’nci etap için kazma vuruldu.

Tokat Belediyesi tarafından Meydan bölgesi olarak bilinen Hatuniye Camisi ile Taşhan arasında kalan alanın eski tarihi ve ticari kimliğine kavuşturulması amacıyla başlatılan projede ilk etap tamamlandı. Proje kapsamında Gaziosmanpaşa Lisesi yanındaki yıkılan öğrenci pansiyonun yerine yeni iş yerleri yapıldı. Ön cephede bulunan 11 dükkana esnaflar taşınmaya başladı. Esnafların yeni iş yerlerine geçmesinin ardında eski dükkanlar yıkılarak, Taşhan ile Meydan Cami arası açık kalacak şekilde yeni iş yerleri yapılacak. Bölge esnafı yeni dükkanlarına taşınırken, meydanda bulunan ve otopark olarak kullanılan alanda kazı çalışmaları başladı.

Dükkanlar yıkılmadan önce cami ve dükkanlar arasında bulunan ve otopark olarak kullanılan alanda inşaat çalışmaları başlatıldı. 2’nci etapta, yapılması planlanan dükkanların, Tokat’ın tarihi dokusunutaya çıkaracak, önemli bir turistik çekim merkezi olacak ve tarihi dokuya uygun,  yeni ticari alanların bulunduğu Tokat Kent Meydanı yapılacak. Kent Meydanı`nın yapılması, güncel, çözümcü, sürdürülebilir, koruma- kullanma dengesini ve özel mülkiyet haklarını gözeten, tarihi- kültürel mirası koruyan biçimde ve meydan esnafıyla istişare içerisinde gerçekleşecek. Proje ile halkın ve turistlerin tercih edeceği önemli bir kent meydanı oluşturulacak. Proje kentin cazibesini artıracak, kent meydanına yeni fonksiyonlar kazandırılacak. Bu proje ile meydan canlanacak, aynı zamanda esnafımıza daha modern dükkanlar kazandırılarak ticari kazançları artacak ve Tokat’ın görünümünün güzelleşmesine büyük katkı sağlanacak. Meydan projesinin 2’inci etabının yaz aylarına kadar bitmesi planlanıyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.1.2018
Güncelleme Tarihi : 16.1.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar