HÜSEYİN ALPAY
- -

GAZETECİLER GÜNÜ...

11.1.2018 11:02:48
3115 kez Okunmuştur.

Bu mesleğin çilesini çeken, her koşulda sahadaki görevini terk etmeyen birçok basın emekçisi için 10 Ocak, sadece hatırlanmaktan ibarettir.

Günümüz dünyasında hatırlanmanın bile ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yaşam keşmekeşinde unutulan değerlerimizin çetelesini tutsak, bunların sayısının ne kadar çok olduğuna şaşar kalırız. 21. yüzyıl dünyasının gerçeklerinden biri de bu işte.

Gazetecilerin yaptığı haberi beğenmeyenler olur. Atacağı manşeti belirlemek isteyenler çıkabilir. Hatta bazıları bir zamanlar basın açıklamalarını gönderirken, İl Başkanımızın şu ifadesini sürmanşete taşıyın diye de emir verirlerdi!

Parayla haber yapıyorsunuz iftirasını atanların, Gazeteciler çok dedikodu yapıyiftirasında olduğu gibi kendi gerçeklerini unuturcasına bu mesleğin emekçilerini çok zaman kırdıkları da oldu. Sanki gazeteci evine ekmek götürmek zorunda olan bir insan değilmiş gibi, yaptığı işi maddiyatla niteleyip algı yaratmak isteyenlerin sözleriydi bunlar.

Bu ifadeleri kullananlar, sanki hayatlarında hiç dedikodu yapmıyorlar, nafakalarını çıkarmak için çalışmıyorlar, sütten çıkmış ak kaşık gibilerdi de, sadece gazeteciler dedikodu yapıyordu bu şehirde.

Oysa bu şehrin gazetecilerinin derdi sadece haber yapmak, özgürce yorum yazmak, gazetesini satarak para kazanmaktı, her namuslu gazetecinin derdi gibi. Dedikoduyu yapanların, dedikodu ve gıybet ustalarının, gazetecileri dedikoducu gibi göstermeleri gayreti de küçük şehir psikolojisi içerisinde açıklanabilir elbette. Tokat`ta gazetecilik yapmanın bedeli sayalım ya da.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nde başta ekonomik ve sosyal meseleleri olmak üzere gazetecilerin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını diliyoruz.

Bu anlamda atılacak her adımın bizler tarafından da destekleneceği, ötesinde bu mesleğe gönül veren insanların onore edilerek motivasyonlarının sağlanacağı unutulmamalıdır.

Bu vesile ile gazetecilerimizin iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında olan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu`na özellikle vurgu yapmak isterim. Başkan Eroğlu`nun mesai mefhumu gözetmeksizin her daim sahada olan performansını, gazeteci olarak izleyen, haberini yapan, yorumlayan emekçilere olan muhabbetini herkese örnek olarak göstermek isterim.

Ve yine bu vesile ile günümü ilk kutlayan Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin başta olmak üzere, Vali Ömer Toraman, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Gökrem, Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl, İlçe ve belde belediye başkanlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın değerli yöneticilerine içtenlikle teşekkür ederim.

Tokat yerel basın emekçileriyle güzel, Tokat idarecilerimizle güzel, Tokat halkımızla güzel. Birlikteliğimiz daim olsun, Allah Tokat`ımızı ve Türkiye`mizi korusun.

 

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
123
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.1.2018
Güncelleme Tarihi : 11.1.2018

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar