İmar Planı revizyonunda son söz vatandaşın

Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokat İmar Planı revizyonunun büyük ölçüde tamamlandığına dikkat çekerek, “Tokat imar planı revizyonu ile ilgili olarak sözü olacak herkesin askı süresi içerisinde bizlere müracaat etmesi. Amacımız bu şehrin geleceğine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak” dedi.

12.2.2013
2557 kez Okunmuştur.

Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokat İmar Planı revizyonunun büyük ölçüde tamamlandığına dikkat çekerek,Tokat imar planı revizyonu ile ilgili olarak sözü olacak herkesin askı süresi içerisinde bizlere müracaat etmesi. Amacımız bu şehrin geleceğine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak” dedi.

Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Şubat ayı meclisinde görüşülerek tamamlanan İmar Planı Revizyonu ile ilgili olarak basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Başkan Çiçek,

Tokat Belediyesi olarak imar planı revizyonuna ilişkin çalışmaları büyük ölçüde tamamladığına dikkat çekerek, “Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz meclis toplantılarında plan revizyonu meclisten geçmiş oldu. Ama geçmiş olması yapmış olduğumuz revizyonun olduğu şekilde kabul edileceği anlamı taşımıyor. Şuan askıya çıkacak. Askı süresi içerisinde gelebilecek bir takım tekliflere hala açığız. Gerek belediye meclis üyesi arkadaşlarımızdan, gerek İmar Şehir Müdürlüğümüzde, gerek Tokat’ımızdaki sivil toplum kuruluşlarından, oda başkanlıklarından, bireysel başvurulardan bir takım askı süresindeki itirazları da değerlendireceğiz. Küçük imla hataları olabilir, yanlış anlaşılan konular olabilir. Bütün bu konuların hepsini nasip olursa askı süresi içerisinde değerlendireceğiz ve Mart meclisinde en geç Nisan meclisinde bunları değerlendireceğiz. İmar planı revizyonu kesinleşmiş olacak” dedi.

İmar planı revizyonu bir yıl içinde kendini gösterecek 

İmar planı revizyonunun birkaç temelden oluştuğunu söyleyen Başkan Çiçek, “Bunlardan birincisi, gecekonduların dönüşümlerini sağlayacak bir çalışma. Yaklaşık olarak 5-6 tane mahallemizi kapsıyor. Şu ana kadar 2004 yılından günümüze kadar bütün plan tadilatlarını plan üzerine işlemiş olduk. Birçok yeni yol bağlantıları açmış olduk. Şehir içerisinde bir takım dönüşümü sağlayacak çalışmalar içeresin de bulunduk. Nasip olursa bu planın etkileri yaklaşık 1 yıl içersinde kendisini göstermeye başlayacak diye düşünüyorum. Çünkü, planın getirdiği bazı hususlar var.

Öncelik gecekondu bölgelerinde

Yani öncelikle gecekondu bölgesindeki eski yapılarımızın dönüşümü söz konusu. Birde büyük parsellerin bazı avantajlara kavuştuğuna şahit olduk. Özellikle bireysel olarak değil de, 2 bin 500 metre kare ve üzeri parsele sahip olanlarda exstra ilave imar hakkı kazanmış oldular. Daha büyük parsellerde bu hak daha fazla artıyor. Bütün amacımız bu çalışmayı yaparken, 2005 imar planı revizyonunda olduğu gibi Tokat’ta inşaat sektörünü canlı tutmak. Tahmin ediyorum ki 2013 yılının başında yapmış olduğumuz bu düzenlemede bundan sonraki süreçte inşaat sektörüne daha fazla yansıyacaktır diye düşünüyorum. Askı süresindeki çalışmalarda tamamladıktan sonra 1-2 ay içerisinde plan net olarak kesinleşmiş olacak. Bizim bu aşamada beklentimiz, Tokat imar planı revizyonu ile ilgili olarak sözü olacak herkesin askı süresi içerisinde bizlere müracaat etmesi. Amacımız bu şehrin geleceğine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak” diye konuştu.  

 

 

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.2.2013
Güncelleme Tarihi : 12.2.2013
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar